Вибір штроборізу залежатиме від кількох факторів. Першим вважається перелік робіт, які необхідно виконати. Другим критерієм вважається потужність агрегату, оскільки вона впливає якість результату. Штроборез розроблений таким чином, щоб зрештою майстер зможу отримати рівну борозну в покритті з будь-якого виду матеріалу. При цьому канава може мати різну глибину і ширину, які залежать від характеристик ріжучої оснастки. Алмазний диск для штроб поставляється в комплекті з обладнанням. Кількість розхідників може бути різною, починаючи з одного.

Ремонтні роботи мають на увазі не лише дизайнерське оформлення приміщень та їх декоративне оздоблення, а й облаштування внутрішніх комунікацій, які необхідні для повноцінного функціонування електричних, газових приладів та пристроїв. Усередині стін прокладається проводка, телефонні лінії, дроти інтернету, труби для підведення води та газу, а також каналізаційних стоків. Щоб приховати всі перелічені елементи комунікацій, потрібно виконати штроблення. Чим краще штробити стіни, щоб отримати якісний результат із мінімальними витратами часу та сил? У такому разі краще використовувати штроборіз. Головне призначення штроборізу полягає у виробленні спеціальних канав у стінах, в яких надалі закладається проводка та труби.

Штроблення вибирається в тому випадку, коли необхідно отримати канаву в таких матеріалах, як цегла, камінь або бетон. Головне завдання полягає у підборі правильної потужності техніки. Які штроборізи використовувати в роботі та на що звернути увагу при покупці, розглянемо далі.

Види штроборізів

Штробування за допомогою даного типу інструменту має на увазі під собою досить простий технологічний процес. Перед початком роботи краще ознайомитись з конструкцією обладнання, щоб зрозуміти, як воно працює, а також які основні робочі вузли приводять його в дію. Штроборіз має дві ручки. Одна з них вважається основною, а інша – допоміжною, яка полегшує робочий процес. Різання штроборізом починається по вертикальній або горизонтальній лінії. Майстер тримає агрегат двома руками і веде його вздовж наміченої раніше прямої.

Формування штроби здійснюється за рахунок ріжучої оснастки, роль якої відіграють алмазні диски. Під час взаємодії кругів з поверхнею утворюється пил. Залишки матеріалів та дрібні частинки пилу збираються у спеціальному контейнері за рахунок вбудованої системи всмоктування.

На останньому етапі штроблення можуть знадобитися перфоратори. Вони призначені для видалення залишків матеріалу в борозні. У результаті виходить рівна канава.

За своїм зовнішнім виглядом штроборіз має схожість зі звичайною болгаркою.

Все ж відмінні риси між цими інструментами є:

  • штроборіз продається в комплектації з різальними кругами у кількості, починаючи з 2-х штук;
  • агрегат працює практично безшумно без утворення пилу за рахунок того, що всередині знаходиться спеціальна система захисту;
  • у штроборізі майстер може самостійно налаштовувати глибину та ширину канави, а деякі моделі додатково укомплектовані роликами для більш комфортного та легкого переміщення по робочій поверхні.

Як прокласти кабель у стіні швидко та без пилу? Відповідь проста - купити штроборіз.

Залежно від технічних параметрів виділяють такі види цих агрегатів:

  • легкі, середньої ваги та важкі. Перший штроборіз підходить для домашньої експлуатації, коли необхідно отримати дрібні та вузькі борозни. Середні відносяться до підлоги професійного обладнання, що підходить для прокладання електричних проводів і труб. Професійні агрегати мають вагу понад 8 кг. З їх допомогою виходять канави великої глибини та ширини під труби;
  • також штроборізи можуть бути з двома дисками або одним диском;
  • агрегати можуть мати різну форму конструкції. Прямі ― вважаються найпопулярнішими моделями. Кутові моделі відрізняються наявністю кута між кругом та поверхнею;
  • штроборізи відрізняються за типом живлення: мережні та на акумуляторах. Перші є більш потужними та надійними, але мають обмеження щодо робочої області. Другий варіант приваблює своєю мобільністю та автономністю.

Тому перед покупкою варто визначитися, які завдання потрібно виконати.

Як вибрати?

Чим штробити стіни для проведення та як вибрати відповідну модель? Оскільки найпопулярнішим варіантом вважається штроборіз із двома кругами, отже потрібно орієнтуватися на критерії вибору саме такого агрегату.

Основними факторами, на які слід звертати увагу, вважають:

  • потужність двигуна та розміри ріжучого інструменту. Ця технічна характеристика має тісний зв'язок один з одним;
  • кількість оборотів в одиницю часу, які здійснює мотор. Від цього параметра залежить ефективність експлуатації агрегату;
  • кількість кругів для різання штроби;
  • глибина та ширина борозни, яку можна отримати у разі використання штроборізу;
  • наявність спеціального кожуха та інших елементів, які дозволяють зробити роботу більш комфортною та легкою;
  • функціонал техніки (основні та додаткові опції).

Також при покупці електроінструменту важливо звертати на якість складання, тобто на виробника. Тільки перевірені та надійні постачальники можуть гарантувати своїм клієнтом тривалий термін експлуатації техніки, а також високу ефективність робочого процесу.

Потужність та габарити

Потужність двигуна штроборізу вважається одним з найголовніших параметрів, який впливає на ефективність його використання.

Також від цієї характеристики залежатимуть:

  • продуктивність штроборізу;
  • швидкість обертання дисків;
  • якість виконаної роботи.

Штроборізи, які мають потужний двигун, найчастіше є важкими та великими. Тому для полегшення поставленого завдання виробник оснащує їх додатковими роликами для пересування поверхнею.

Як швидко зробити штробу в бетоні чи іншому такому ж твердому матеріалі? Моделі з потужними двигунами без проблем впораються з цим. Тому при виборі штроборізу дуже важливо враховувати структуру покриття, з яким доведеться взаємодіяти. Для отримання канав у бетонних складах знадобляться агрегати з потужністю понад 2,5 кВт. Для обробки цегляної кладки та аналогічних за твердістю поверхонь підійдуть варіанти зі значенням в межах 1,5-2,5 кВт.

Коли перед майстром стоїть завдання зробити штроби в стелі, краще використовувати штроборіз легкий за вагою, тому що його доведеться тримати в руках над головою тривалий час. Глибина різу також залежатиме від того, який тип обладнання використовується: професійний чи побутовий.

Значення продуктивності

Підвищення значення потужності вказує на збільшення кількості обертів двигуна за хвилину. В результаті цього і продуктивність стає вищою. Штроборізи з мінімальною потужністю мають кількість обертів до 5000. Більш продуктивні моделі роблять від 9000 до 11000 обертів на хвилину. Якщо розглядати болгарки та штроборізи для отримання отворів, краще брати саме другий тип агрегату, оскільки він дозволяє зробити більш рівний та якісний різ.

Діаметр кругів вважається одним із головних критеріїв вибору моделі інструменту. Саме від нього залежать параметри канави. Найбільші круги встановлюються на штроборізи з максимальним значенням потужності. Оснащення з діаметром, який досягає 23 см, здатне зробити борозни глибиною 8,5 см.

Штроба може також мати різні параметри, які залежать від того, який диск використовується. На ширину борозни впливає тип робіт, які потрібно виконати, також, які комунікації будуть укладатися в канаву. Штробовка під кабель дозволяє зробити канали невеликої глибини, а для укладання труб під воду або газ необхідно робити глибокі шви, починаючи від 40 мм. Для прокладання невеликої кількості проводів можна навіть використовувати дрилі, оскільки знадобиться зробити незначні виїмки.

Додаткові функції

Як вибрати болгарку штроборіз для того, щоб упоратися з широким спектром завдань? Для цього необхідно звернути увагу на наявність моделі допоміжного функціоналу. Такі опції дозволяють зробити технологічний процес більш комфортним та зручним для самого майстра.

Розширений функціонал штроборізу часто представлений такими елементами:

  • наявність додаткової рукоятки, яка полегшує навантаження на одну руку, особливо, коли штроборіз має важку вагу та великі габарити. З її допомогою керування агрегатом стає набагато простіше;
  • для зниження вібраційного навантаження використовуються спеціальні амортизатори. Вони спрацьовують на старті та на завершальній стадії роботи. Зниження рівня вібрації сприятливо позначається на працездатності майстра;
  • у багатьох моделях на корпусній частині закріплені спеціальні перемикачі, призначення яких вважається захист від випадкового включення. Така особливість агрегату підвищує безпеку експлуатації;
  • на пристрої ріжучої оснастки кріпиться заклепка, яка блокує небажане провертання кругів. Якщо її заблокувати, можна легко замінити диски;
  • функція ручного регулювання кількості обертів дозволяє самостійно підібрати режим роботи залежно від типу поверхні;
  • спеціальна система пиловловлювання забезпечує надійний захист органів дихання майстра. Як без пилу проштробити стіну? Головне, вибрати модель із вбудованою системою, яка знизити концентрацію завислих частинок у повітрі.

Також штроборізи можуть бути оснащені механізмом, що захищає їх від перегріву внаслідок тривалої експлуатації. Такі нововведення дозволяють збільшити термін служби агрегату та його продуктивність.

Електронні системи

Будь просунуті моделі штроборізів додатково комплектуються електронними системами, що підвищує їх вартість. Чому штроборізи дорогі? Тому що зручність використання таких моделей значно вища. Крім того, використання електронних елементів супроводжується впровадженням складних електронних механізмів. До них належать:

  • плавний пуск пристрою відбувається без різких ривків та зупинок, що сприятливо позначається на точності результату. Також подібна система гарантує безпеку;
  • спеціальна система захисту штроборізу від можливого перевантаження дозволяє збільшити експлуатаційний термін за рахунок автоматичної зупинки;
  • можливість встановлення необхідної швидкості обертання у будь-який час.

Чи потрібен штроборіз для отримання отворів, чи можна обійтися звичайним дрилем? Це вирішувати самому майстру.

Підключення дод. пристроїв

Додаткові пристрої розширюють спектр можливостей штроборізу і значно спрощують роботу з ним:

  • підключення допоміжного кожуха дозволяє захистити майстра від попадання в очі та ніс пилу, який утворюється під час різання матеріалів;
  • спеціальний ковпак штроборізу покриває область ріжучої оснастки для того, щоб убезпечити спеціаліста від можливих порізів;
  • щоб виконати штроблення по цегли та інших поверхонь без пилу, варто підключити спеціальний патрубок для пилососу. Він з'єднує штроборіз із промисловим обладнанням, що гарантує чистоту під час технологічного процесу.

Як прибрати пил після штроблення, якщо не користуватися патрубком, що всмоктує? Для цього краще винести всі меблі з приміщення, а двері та вікна завісити мокрим полотном. Залишки сміття можна буде прибрати пилососом.

Підбиваємо підсумки

Штроборіз вважається професійним видом електроінструменту, який використовують для отримання штроб у стінах, стелях та підлогах. Як сховати провід у бетонній стіні з його допомогою? Для цього потрібно правильно вибрати модель агрегату. При виборі варто звернути увагу на потужність двигуна, габарити техніки, кількість різальних кругів та обертів. При покупці варто також вивчити всі торгові марки. Перевага надається тільки надійним виробникам.

Для підвищення комфорту експлуатації обладнання варто купувати моделі з додатковим функціоналом та наявністю електронних систем.