Що таке нарізувач швів? Це питання часто цікаве споживачам, які раніше не цікавилися подібною технікою. Насправді це обладнання, необхідне для пророблення глибоких або неглибоких різів у різних міцних матеріалах, що використовуються в будівництві та дорожньому покритті. Компанія HUSQVARNA випускає велику різноманітність подібної техніки, яка використовується у різних галузях будівництва та монтажів. Як ріжучий інструмент у техніки використовуються алмазні диски. Вони розганяються до високих оборотів за рахунок приводу та здатні виконувати розпилювання згаданих матеріалів. Як приводний механізм може бути використаний двигун внутрішнього згоряння (бензиновий або дизельний), електропривод або гідравліка. Також до конструкції додано додаткові системи для полегшення експлуатації та забезпечення належного результату.

Критерії вибору швонарізчика

Перед тим як перейти до обговорення питання про те, навіщо потрібен швонарізчик, має сенс обговорити аспекти та технічні характеристики, за якими варто обирати ту чи іншу модель швонарізчика.

  • Тип приводу. Найбільш поширеними є машини на базі двигуна внутрішнього згоряння (ДВЗ) та електроприводу. ДВС встановлюються як бензинові, і дизельні. Перші менш потужні та легші. Другі ж мають більшу масу і потужність. Вони здатні працювати у важких умовах тривалий час. Електричні швонарізчики потребують підключення до стаціонарної мережі 220/380 В.
  • Потужність. Від цього параметра залежить продуктивність та глибина різу. Потужність ДВЗ може вимірюватися як у кВт, так і кінських силах. Зокрема, найбільший показник серед бензинових машин становить 20 к.с., а дизельних – 84 к.с. Для електричних двигунів потужність вимірюється лише у кВт.
  • Глибина різу. Це ключовий показник, який потрібно орієнтуватися під час виборів. Швонарізчики Хускварна здатні забезпечити глибину від 122 до 625 мм залежно від моделі. Чим більша вказана характеристика — тим більше необхідний алмазний диск для різання, а отже, і потужність.
  • Легкі. Такі швонарізчики необхідно штовхати вручну. Вони оснащуються електричними, бензиновими чи дизельними двигунами. Два останні є найпопулярнішими. Потужність бензинових сягає 11,8 кінських сил, дизельних — до 8,9 к.с. При цьому на них можна встановити алмазні диски діаметром до 500 мм. Глибина розпилювання досягає 189 мм. Перевага машин полягає в їх невеликих габаритах та маневреності. Завдяки цьому їх можна використовувати в обмеженому просторі.
  • Середні. Це самохідні швонарізчики для асфальту або іншого матеріалу. Вони створені з урахуванням ДВС. Потужність бензинових двигунів у цьому випадку становить від 11,8 до 37 к.с., а дизельних - від 47 до 48 к.с. Діаметр встановлюваних кіл - 500-900 мм. Це дозволяє забезпечувати глибину різання від 179 до 381 мм.
  • Важкі. У даному класі виробник Хускварна випускає дві моделі – FS 7000DL та FS 7000D. На обох зразках встановлений потужний дизельний мотор потужністю 74 кінські сили. У разі ресурс швонарізчика максимальний. Там можна встановлювати великі алмазні диски діаметром 1000–1500 мм. Забезпечувана глибина – від 411 до 625 мм. Машини можуть бути використані у важких умовах експлуатації та у тривалому режимі роботи. Незважаючи на свої розміри, вони максимально автоматизовані та зручні в експлуатації.

Також при оцінці моделі необхідно оцінити наявність додаткових систем. Зокрема наявність системи подачі води, швидкість пересування, кількість систем автоматизації, рівень вібрації та технологію її гасіння, контролем за процесом розпилювання, системи захисту обладнання та оператора, ціну. Таким чином, вибір моделі - це завжди комплексне рішення, при прийнятті якого потрібно знати максимальну кількість інформації про конкретну машину.

Огляд популярних моделей

Щоб відповісти на запитання, яка продуктивність нарізчика швів, необхідно знати про серії, на які ділиться вся техніка від виробника Хускварна. За її номером можна визначити потужність та ефективність машини. Усі вони оснащуються 4-х тактними двигунами внутрішнього згоряння. Мінімальна потужність становить 5,7 кінських сил, а максимальна — 87 к.с.

  • Серії 300 та 400. Техніка відноситься до легкого класу, і її потрібно переміщати вручну. Особливістю конструкції є наявність плавного спуску на пружинах. Це не тільки знижує навантаження на оператора, а й підвищує точність первинного різання. Прикладами можуть бути моделі FS 410 D і FS 413. Вони оснащені дизельним ДВС. Трансмісія сконструйована з урахуванням міцного поліклінового ременя. Він не розтягується навіть при тривалій експлуатації та не вимагає постійної підтяжки. Моделі дають можливість виконувати розпилювання як з правого, так і з лівого боку від оператора. Техніка може бути використана, зокрема, для свіжого бетону.

  • Серія 500. Це обладнання відноситься до середнього класу та є самохідним. Приклади - FS 513 і FS 524. Привід виконаний на основі бензинового двигуна. Техніка відмінно підходить для експлуатації на дорогах загального користування, тротуарах, парковках, у виробничих цехах, торгових та складських приміщеннях. Відмінна риса серії полягає в наявності гідростатичної трансмісії. Вона виконана на основі гідротрансформатора, який забезпечує постійний тиск олії у системі, що забезпечує постійну швидкість пересування машини. Колеса оснащені диференціальним приводом, що значно знижує їх зношування, особливо при тривалій експлуатації. Оператор має можливість вибирати бік різу — праворуч або ліворуч.

  • Серія 700. Це найбільш важкі та потужні швонарізчики, що випускаються компанією HUSQVARNA. Вони оснащуються дизельними моторами і здатні працювати щонайменше 500 мотогодин без обслуговування. Приклади – згадані вище FS 7000DL та FS 7000D. Вони максимально автоматизовані і мають систему електрогідравлічного контролю значення глибини різу. Це знижує навантаження та вимоги з оператора. На пульті управління є цифровий монітор, де відображаються робочі параметри технологічної операції. Трансмісія вони повністю автоматична з урахуванням поліклінового ременя. Гідротрансформатор забезпечує плавність ходу у процесі роботи. Також є захисна система у вигляді розмикача приводу та виконавчого механізму у разі затискання ріжучого диска в процесі розпилювання. Безпосередній рух усієї машини забезпечується двома спареними електричними двигунами.

Для кращого ознайомлення з моделями є сенс ознайомитися з їхніми описами та технічною документацією. Це дозволить підібрати необхідну модель для оптимального вирішення завдань, що стоять перед споживачем.

Переваги придбання обладнання Husqvarna

Популярність швонарізчиків HUSQVARNA забезпечується такими перевагами:

  • Надійність та здатність працювати у важких умовах.
  • Великий ресурс роботи без обслуговування.
  • Зручність для оператора.
  • Великий вибір моделей швонарізчиків та іншої техніки.
  • Економічність двигунів, мале споживання палива.
  • Реалізація в обладнанні новітніх технологій та розробок.
  • Висока ефективність та продуктивність.
  • Чудова якість роботи.
  • Наявність систем контролю та безпеки.

Усі ці переваги дозволяють стверджувати, що на сьогоднішній день обладнання HUSQVARNA є одним із світових лідерів у своєму сегменті ринку. Ним користуються професійні будівельники у різних країнах.

Підбиваємо підсумки

Якщо вам потрібні якісні та оригінальні швонарізчики HUSQVARNA з гарантією від виробника — звертайтеся за допомогою до магазину алмазного інструменту. Тут у каталозі ви знайдете велику різноманітність моделей - від малопотужних до важких. На сайті представлений докладний опис кожної моделі та її технічні характеристики. Якщо в процесі вибору виникнуть проблеми, звертайтеся за допомогою до професійних менеджерів. Вони завжди готові прийти на допомогу з тим, щоб ви купили техніку, що максимально підходить вам. Діє доставка Україною.