Чим розрізати керамограніт? Цим питанням задаються будівельники та плиточники, які працюють із зазначеним матеріалом. Як правило, для цих цілей застосовуються плиткорізи. Вони дозволяють виконувати розпилювання не тільки цього матеріалу, а й керамічної плитки, мармуру, силікатної цегли і так далі. Залежно від моделі, типу, габарити та інших характеристик користуватись ними можуть як професіонали, так і майстри-початківці, які раніше не мали відповідного досвіду. Як різак у плиткорізів застосовуються алмазні диски. Вони дозволяють працювати із заготовками навіть дуже великої товщини без відколи на плитці та з максимальною ефективністю.

Обладнання для різання керамограніту

Наступне питання — чим краще різати керамогранітну плитку? Все залежить від того, для яких цілей це необхідно зробити і від характеристик матеріалу. Крім цього, інструмент який буває побутовий та професійний. Першим передбачається використовувати для виконання невеликих за обсягом робіт. Наприклад, для виконання домашнього ремонту або укладання кахель на невеликій площі. Професійне обладнання здатне працювати в тривалому режимі і виконувати розпилювання заготівлю великих розмірів, без пилу, з подачею води, в тому числі, під 45 градусів (залежить від конкретної моделі). Що стосується типу інструменту, то майстри найчастіше застосовують:

  • ручний плиткоріз;
  • електричний плиткоріз;
  • кутову шліфувальну машину (КШМ, болгарка).

Розглянемо кожен тип детальніше.

Ручний плиткоріз

Це найпростіший тип. Перед тим як відповісти на питання, як правильно різати керамограніт плиткорізом, необхідно коротко пояснити його конструкцію. Він складається із станини, на якій кріпиться штанга з ріжучим елементом. Як останній може застосовуватися ролик або різак. Приладдя для алмазного інструменту вибирається залежно від моделі плиткорізу.

Оскільки конструкція максимально проста, то ручні моделі зазвичай застосовують для роботи з невеликими заготовками. Як за габаритами, так і за товщиною. Алмазний різальний ролик здатний заглибитися в керамограніт приблизно на 10-15 мм. Далі майстер просто розколює заготовку на дві частини. Саме це є відповіддю на питання, чим відрізняється плитка від керамограніту.

Електричний плиткоріз

Зазвичай це професійне обладнання, яке використовується при виконанні масштабних робіт з укладання облицювальних матеріалів на великій площі. Магазин алмазного інструменту пропонує великий вибір таких машин різної потужності та з різними технічними характеристиками. Як ріжучий інструмент у них застосовуються великі алмазні диски, здатні виконувати глибокі різи. Щоб забезпечити роботу без пилу, у більшості зразків передбачається використання подачі води в місце розпилювання. Вона потрібна для охолодження різців та вимивання пилу та шламу, що утворюються в процесі роботи.

Бують настільні та підлогові електричні плиткорізи. Вони забезпечують чистий різ плитки. Перші мають менший розмір і здатні виконувати розпилювання щодо невеликих формат плитки. Другі дають можливість працювати з великими заготовками. Причому не тільки з керамогранітом, але й іншими будівельними та облицювальними матеріалами. Зокрема, каменем, бетоном, цеглою, гранітом, мармуром та іншими.

Кутові шліфувальні машини

У просторіччя їх називають болгарки. За допомогою цього електроінструменту можна виконати дрібні та середні різи у плитці. Як ріжучий інструмент тут також використовуються диски. Однак вони можуть бути як алмазними, так і звичайними, на основі переможця. Тому останні зношуються набагато швидше, а їхня міцність менша. Також особливістю болгарок є відсутність подачі води для придушення пилу. Відповідно працювати з ними не так зручно. Але простота та доступність КШМ роблять дуже популярними серед будівельників та плиточників.

Види керамограніту

Перед тим, як перейти до обговорення питання, яким диском можна різати, необхідно визначитися, які бувають типи керамограніту. Виробники випускають різні типи облицювальних матеріалів, тому залежать від торгової марки. Проте фахівці поділяють керамограніт на дві категорії:

  • Не мають ні покриття ні рельєфу.
  • Не мають покриття, але мають рельєф.
  • Покриття з глазур'ю.

Перший тип найпростіший. Його обробка проста, а при розпилюванні рідко утворюються сколи. Тому його можна різати практично будь-яким інструментом, у тому числі ручним. Що стосується товщини, то зазвичай вона невелика, тому плитку можна різати алмазним роликом вручну.

Другий складніший і його можна обробляти електричним плиткорізом або болгаркою. На поверхні нерідко утворюються сколи та тріщини. Тому працювати з ним потрібно акуратно, оскільки алмазний диск часто відводить у бік від наміченої траєкторії розпилювання.

Глазурований керамограніт найбільш складний з точки зору обробки взагалі і розпилювання зокрема. Різати керамограніт без сколів в даному випадку можна тільки електричним плиткорізом. При цьому майстер повинен мати відповідний досвід, щоб не допустити пошкодження матеріалу. КШМ та ручні плиткорізи для роботи в такій ситуації не підійдуть (або підійдуть обмежено).

Типи плитки

На процес та якість обробки також багато в чому впливає розмір заготівлі. Залежно від типу матеріалу та місця укладання виробники випускають такі формати:

  • Малий. Зазвичай розмір складає до 60 на 60 см.
  • Середній. Аналогічне значення – до 120 на 90 см.
  • Великий. Вище попереднього значення.

З малим форматом працювати найпростіше. Залежно від товщини з ним може впоратися навіть ручний плиткоріз. При збільшенні загальних довжини та ширини, як правило, збільшується і товщина. Це вносить коригування у вибір плиткорізу для керамограніту. Найкраще в таких випадках застосовувати потужні електричні машини. Це пов'язано з тим, що з розпилювання товстих заготовок потрібно застосовувати алмазні диски великого діаметра. Вони здатні виконувати глибокі різи та значно підвищувати ефективність та швидкість різання.

Також варто враховувати, що найчастіше плити керамограніту великого розміру досить дорогі. Тому пошкодження заготовок може призвести до великих неприємностей для виконавця. Відповідно, для розпилювання таких заготовок краще не поскупитися і звернутися за допомогою до професійного магазину, де реалізується відповідне обладнання.

З малим форматом плитки працювати набагато легше. Починаючи з того, що її перенесення безпосередньо до місця укладання не займає багато сил та часу. Крім цього, товщина невелика, тому можна виконувати розпилювання ручним плиткорізом. Таким чином, вибір типу плиткорізу безпосередньо залежить від розмірів та товщини керамогранітної плитки.

Чистове різання керамограніту КШМ

Найбільш доступним електричним інструментом для розпилювання кераміки є кутова шліфувальна машина або болгарка. Вона коштує дешевше за електричний плиткоріз, і витратні матеріали для неї також дешевше. Тому незважаючи на свої недоліки, ці машини знайшли широку популярність не лише аматорів, але й професіоналів.

  • Режем керамограніт болгаркою... Однак перед цим необхідно вибрати відповідну модель та диски. Так, машину необхідно вибирати за такими параметрами:
  • Потужність. Від неї залежить глибина різу, а також можливість працювати у довгостроковому режимі. Залежно від поставлених завдань та матеріалу для розпилювання можна вибрати відповідне значення в діапазоні від 0,5 до 1,8 кВт. Як правило, усі болгарки запитуються від стандартної побутової електричної мережі 220 Вольт. Тому при виборі необхідно враховувати якість проводки та номінал захисних пристроїв мережі (запобіжники, автоматичні вимикачі).
  • Значення обертів за хвилину. Як правило, диск КШМ обертається з дуже великою кутовою швидкістю і може становити до 12000 об/хв. Однак при цьому потрібно враховувати, що на такій великій швидкості може працювати не диск. Зазвичай з його поверхні вказується граничне відповідне значення. Також варто пам'ятати, що болгарка – універсальний електроінструмент. З його допомогою можна виконувати розпилювання не тільки керамограніту, а й металу (при цьому використовуються інші ріжучі диски),
  • Тип харчування. Відповіддю на питання, як обійтися без плиткорізу, буде використовувати КШМ. Більшість моделей запитують від мережі 220 Вольт. Проте рідко трапляються акумуляторні машини. Але вони зазвичай слабопотужні та малопродуктивні. Тому для розпилювання керамограніту краще робити вибір на користь мережевих зразків.
  • Диаметр ризального диска. Для этого показника необходимо установить максимальную глубину наклона и высокую производительность инструмента. Практикуя показ, что он имеет больший диаметр – чем меньше сколов утворяется на краях разбросанных шматков. Один от этого показника можно забрать за гальний мир болгарки, его потужность, кутова скорость. Тому выбор питания в данном случае необходим комплексно.

На практике для раздачи небольшой керамической плитки достаточно болгарок с мощностью большой мощности 1-1,5 кВт и диаметром рабочего диска 125 мм. Один выбор необходимо выполнить для доставки поставленных задач по изготовлению и материалу, с помощью которого мастер должен будет выполнить работу.

Диски та пристрої

Регулировка плиты должна быть быстрой в том случае, если диски и суппортные аксессуары будут использоваться с ним. Компания «Дистар» предлагает поддержать множество различных блюд и дополнений к ним.

Distar Esthete

Являє собою алмазный диск для болгарки. В большей толщине корпуса 0,8 мм, толщина ризального алмазного покрития – 1,1 мм. При этом алмазная фракция надотлично маленькая, через что на поверхности, что поддается распылению, не улетучивается сколов. Диск предназначен исключительно для прямолинейных (от 90 градусов) форм.

Edge Dry

Этот алмазный диск имеет такое же значение для распыления до уровня 45 градусов. Его особенная особенность - толщина корпуса толщиной 1,2 мм и алмазное напыление толщиной 25 мм! Для дополнительного показа диска можно использовать різи в любом керамограните.

Девайси МЕХАНИК

Під обозначено торговою маркой компании Дистар появляется дополнительное предложение, что позволяет добиться большего результата и облегчить работу майстрам. Один из разработок — AirSlider 90. Это состояние, которое позволяет измерить точность (но найти) размер и его глубину. Кроме этого, необходим патрубок для подключения промывочного пылесоса.

Пристрый ползунок 45 доз можно использовать для раздачи до 45 градусов. У него есть специальные возможности для дополнительного регулирования. Для вашего удобства мастер может максимально точно выбрать керамогранит.

Выберите инструменты для заточки алмазных дисков. Абразивные дозировки позволяют сохранить их промышленную пригодность без необходимости зверить до повторных мастеров. Будет очень удобно для мастеров, которые занимаются распиловкой вспомогательных материалов на постоянной основе.

Подбиваеммо подсумки

Чтобы разрезать керамогранит или керамическую плитку, можно использовать один из трех инструментов — как вручную, так и электрическим плиткором, а также КШМ. Коженский инструмент может быть вашим переваги, недобросовестностью и индивидуальностью в Користанне. Тому, что из них следует выбрать — нужно будет выполнить поставленные задачи, тип материала и умов робота. Кожен из указанных типов можно купить в нашем интернет-магазине в Украине. Здесь есть великие выборы разных моделей. Доставка осуществляется в разные города, в том числе, в Киев и Харьков. Различные формы оплаты. В тот момент, когда необходимо обратиться за помощью к профессиональным консультантам.