Який плиткоріз вибрати? Від відповіді це питання залежить ефективність роботи плиточника, як початківця, і досвідченого. Компанія HUSQVARNA випускає два типи вказаного обладнання - безпосередньо плиткорізи, а також каменерізні верстати. Перші призначені для розпилювання керамічної плитки, нетовстих плит керамограніту, мармуру та подібних матеріалів. Техніка, що відноситься до другої категорії, відрізняється високою потужністю та продуктивністю. З її допомогою можна різати заготівлі великих розмірів, у тому числі, натуральний та штучний камінь, граніт, силікатну цеглу, керамограніт. У будь-якому випадку плиткорізи необхідні для майстрів, які професійно займаються укладанням плитки та інших облицювальних матеріалів на різних будівельних об'єктах або при виконанні ремонтних робіт.

Критерії вибору верстата

При виборі електричний або ручний обладнання необхідно враховувати його технічні та експлуатаційні характеристики. Зокрема:

  • Тип плиткорізу. На практиці використовуються електричні та ручні машини. Перші мають велику потужність і здатні як різати плитку великого розміру. Другі простіші у своїй конструкції і призначені, скоріше, для будинку. З їх допомогою можна розпилювати невеликі заготовки, що використовуються в різних внутрішніх приміщеннях.
  • Глибина різання. У ручних зразків відповідний показник становить близько 10-15 мм. Електричні моделі використовують як ріжучий елемент алмазні диски, тому в залежності від моделі значення становить 40-125 мм.
  • Довжина різання. З цього аспекту дві категорії мало чим відрізняються одна від одної. Діапазон знаходиться в межах 50-100 см.
  • Потужність електродвигуна. Плиткорізи HUSQVARNA випускаються з однофазними двигунами потужністю 0,8-2,2 кВт. Більш слабкі підходять для роботи з тонкими заготовками, наприклад, для плитки для підлоги. Більш потужні – для керамограніту, каменю, цегли.
  • Діаметр роликів та дисків. Ручні моделі використовують для різання саме ролики або різаки, а великі електричні алмазні диски. Діапазон діаметрів останніх складає 200-400 мм. Від цього параметра залежить глибина різу.
  • Можливість різання під кутом. Для ручних плиткорізів цей показник є неактуальним. А більшість електричних зразків HUSQVARNA мають можливість різання під кутом 45 градусів.
  • Категорія обладнання. Фахівці виділяють побутові та професійні машини. Перші мають меншу потужність і продуктивність. Другі, навпаки, призначені для експлуатації на великих об'єктах, де потрібно виконувати постійне розпилювання облицювальних матеріалів.
  • Швидкість обертання диска. Електропривод розганяє різець до значних оборотів, що досягає високої продуктивності. Однак це вносить обмеження щодо використання окремих типів відрізних кіл.
  • Тип різання. Електричні плиткорізи забезпечені функцією вологого або мокрого розпилювання. У процесі різання на диск подається вода, яка одночасно охолоджує ріжучу поверхню та вимиває шлам, що утворюється в процесі різання.

Щоб визначити тип плиткорізу, а також конкретну модель, необхідно врахувати всі перелічені вище фактори.

Огляд популярних моделей

Перед тим як перейти безпосередньо до моделей обладнання, про яке йдеться, необхідно уточнити, що воно ділиться на дві великі категорії:

  • камнерізні верстати (або пилки);
  • плиткорізи.

Перша категорія – це професійне обладнання, призначене для роботи з великими заготовками. Зокрема, глибина різання у них становить від 80 до 125 мм залежно від моделі. Вони здатні працювати в тривалому режимі та оснащені системою водяного охолодження алмазного диска. У свою чергу каменерізні верстати також поділяються на два типи:

  • маятниковий;
  • рейковий.

У обладнання, що відноситься до першого типу ріжуча головка пересувається лише у вертикальній площині, а заготовка рухається на столі, що пересувається. Прикладами таких каменерізних верстатів HUSQVARNA можуть бути TS300E, TS350E, TS400F.

Рейкові верстати призначені для розпилювання великих заготовок. Тому матеріал знаходиться в нерухомому стані, а ріжуча головка з диском пересувається по ньому на рейці, що знаходиться зверху. Прикладом може бути TS 100R.

Електричні плиткорізи HUSQVARNA здатні забезпечити глибину різу 40-50 мм. Розрізняють машини з верхнім та нижнім розташуванням ріжучого диска. Наприклад, у моделей TS 73R і TS 66R він пересувається на розташованій зверху рейці. Саме тоді заготівля нерухома. Це вносить обмеження на довжину розпилювання. При нижньому розташуванні диска рухається заготовка. Це дає можливість виконувати різання плитки будь-якої довжини. Приклад такого плиткорізу – TS 230F.

Переваги придбання обладнання Husqvarna

Техніка Хускварна дуже популярна у професійних майстрів, і перед тим як визначитися які види плиткорізів вибрати, має сенс ознайомитися з перевагами обладнання:

  • Висока якість та надійність.
  • Довговічність та високий ресурс всіх компонентів плиткорізів та верстатів.
  • Зручність експлуатації.
  • Точність різання.
  • Широкі можливості вибору моделі з різними технічними характеристиками.
  • Наявність в асортименті як електричних, так і ручних моделей.
  • Гарантія виробника.
  • Можливість експлуатації в різних умовах.

Обладнання від відомого шведського бренду - вибір професіоналів!

Підбиваємо підсумки

Щоб купити плиткорізи HUSQVARNA, вам достатньо звернутися до магазину алмазного інструменту. Тут ви знайдете професійний та побутовий інструмент для використання як удома, так і на будівельних майданчиках. Щоб підібрати оптимальну модель, варто звернутися за допомогою до досвідчених консультантів. Телефони вказані на сайті. Діє доставка територією України. Можлива оплата у різний спосіб.