Нарізка температурних швів виконується одним із двох типів обладнання — швонарізчиками та стіновими пилами. На практиці частіше використовуються саме перші, оскільки вони компактні, мобільні, недорого стоять і мають високу продуктивність. При виборі зазначених машин необхідно враховувати такі конструктивні особливості, як потужність, габарити, привід, розмір дисків.

Різновиди

У продажу є різні моделі, що відрізняються робочими параметрами. Насамперед це стосується типу двигуна. Вони бувають:

  • Бензинові. Найчастіше різання швонарізчиком з таким силовим агрегатом застосовується для отримання відносно неглибоких каналів до 30 см. Техніка використовується на відкритій місцевості. Відрізняється невеликими габаритами та масою. Зразки мають потужність від 3 до 19 кВт.
  • Дизельні. Належать до класу професійного оснащення, оскільки мають велику продуктивність і можливість функціонувати в тривалому режимі. Найчастіше застосовуються на будівельних та промислових об'єктах, де за їх допомогою виконується значний обсяг робіт. Основна перевага полягає в можливості проробляти штроби глибиною до 90 см (показник залежить від конкретної моделі). Однак їх суттєва вада — великі значення маси корпусу.
  • Електричний. Така пила для різання асфальту використовує трифазну мережу напругою 380 Вольт. Це наносить обмеження на сферу застосування, тому воно найменш популярно. Однак апаратура має малі довжину, ширину, масу і має середні показники глибини штроб. Електричні швонарізчики найчастіше застосовуються в закритих приміщеннях, оскільки вони не виділяють вихлопних газів.

Вибір машини залежить від поставлених завдань. Бензинові та електричні підійдуть для нетривалої роботи, а дизельні для використання в довгостроковому режимі. Для підбору має сенс звернутися до магазину алмазного інструменту, де менеджери проконсультують вас щодо наявних у продажу варіантів.

Крім мотора швонарізчики також відрізняються приводом. Вони бувають:

  • ручними;
  • самохідними.

У першому випадку ріжуча кромка занурюється в поверхню за допомогою оператора установки, який контролює робочий процес. І тому він докладає фізичні зусилля. Така конструкція підходить для неглибокого різання бетону або іншого твердого будівельного матеріалу.

Машини другого класу відрізняються більшою продуктивністю, габаритами та можливістю механізації. Середня потужність обладнання швонарізчика становить близько 10 кВт і більше. Такі агрегати застосовуються для виконання глибинного різання. Процедура передбачає 2 або 3 (іноді більше) заходи. Це робиться для того, щоб зберегти ресурс приводу. Оператор не прикладає фізичних зусиль, лише контролює процес. Особливість самохідних швонарізчиків полягає в тому, що за їх допомогою можна робити порізи лише на горизонтальних або трохи нахилених поверхнях.

Який алмазний диск потрібен?

Наступне питання, на яке слід звернути увагу, — вид і розмір ріжучого інструменту. Це безпосередньо впливає на сферу застосування будівельної техніки. За цим аспектом кожна алмазна пила по бетону відноситься до одного з видів:

  • Малі. Дозволяють встановлювати розхідники діаметром від 300 до 500 мм. Підходять для виконання штробів невеликої глибини.
  • Середні. Той самий діапазон обмежується 800 мм.
  • Великі. Максимальний аналогічний показник становить 1200 мм. Це професійне обладнання, призначене для використання на монтажних та демонтажних роботах.

Габарити впливають на потужність двигуна. Чим більша машина — тим вищий цей показник. Малі швонарізчики найчастіше використовуються невеликими компаніями при прокладанні систем комунікації або різання бетону або асфальту на дорогах. Великі пили можуть бути використані як під час монтажу, так і демонтажу.

Незалежно від розміру, корпус ріжучого елемента в процесі робочого процесу сильно нагрівається. Для його охолодження у конструкції швонарізчика передбачена водяна система охолодження. Вона забезпечує тривалу експлуатацію, знижує шкідливий вплив високих температур, сприяє зменшенню пилу, що виділяється в процесі порізки.

Алмазні пили ADNTS і DISTAR. Можливість реставрації

В Україні існують власні виробники техніки, про яку йдеться, порівнянна з найкращими світовими зразками. Так, компанія «Дистар» виготовляє алмазні диски та реалізує їх не лише у своїй країні, а й за кордоном. Найпопулярніші лінійками є ADNTS та DISTAR. До першої належать:

  • RM-W. Бюджетний варіант Ріжучі сегменти спікаються разом із корпусом. Призначені для функціонування на малопотужних машинах. Моделі мають діаметр від 300 до 400 мм.
  • RS-Z. Зубці та заготівля спікаються окремо, після чого з'єднуються воєдино за допомогою лазерного зварювання. Мають аналогічний показник від 300 до 600 мм і можуть бути використані з будь-якими швонарізчиками.
  • RH-T. Лінійка професійного оснащення, призначеного для роботи з агрегатами від 15 кВт. Реалізується у трьох розмірах – 500, 600, 800 мм.

Пили DISTAR представлені у двох лінійках:

  • Technic Advanced. Використовуються із двигунами від 4 до 9 кВт. Діаметр - 300, 350, 400 мм.
  • Classic H12. Диски дозволяють працювати зі швонарізчиками від 9 кВт і більше. Габарити від 300 до 600 мм.

Незважаючи на високу зносостійкість, покриття з часом зношується. Проте компанія «Дістар» виконує реставрацію робочого покриття у сервісних центрах ADNTS (Київ, Харків та інші міста в України). Найчастіше відновленню підлягають вироби RS-X і RM-X. Для цього застосовується лазерна паяння, що дозволяє зберегти ресурс швонарізчика та заощадити кошти на купівлю нових витратних матеріалів.

Підбиваємо підсумки

Бензорізи діляться за різними критеріями — типом мотора та приводу, потужністю, можливостями використання дисків різного діаметру. Вибір зразка залежить від поставлених завдань. Найбільш популярними є середні бензинові агрегати, які використовуються на відкритих просторах. Рідше застосовуються дизельні та електричні пристрої.

Компанія «Дістар» пропонує своїм клієнтам якісні витратні матеріали, призначені для виконання порізів у будь-якому бетоні, асфальті, камені та інших міцних розміри будівельних матеріалів. Крім цього, в сервісному центрі завжди можна відреставрувати алмазне напилення, яке стало непридатним. Це дозволяє заощадити кошти.